Silahlı Eğitim ve Yenileme

Silahlı Özel güvenlik temel eğitimleri ve Silahlı Özel güvenlik yenileme eğitimleri

 

Silahlı Özel Güvenlik Temel Eğitimi; İlk defa silahlı özel güvenlik olmak isteyen kişilerin alacağı 15 günlük toplamda 120 saat süren bir eğitimdir. Öncelikle silahlı özel güvenlik olabilmeniz için bazı koşul ve şartlara uymanız gerekmektedir. Bu şartlar, 21 yaşında ve en az lise mezunu olmaktır. Eğer bu şartlara uyuyorsanız, sizde silahlı özel güvenlik görevlisi olabilirsiniz.

15 günlük eğitiminizde alacağınız dersler şu şekildedir;
12,5 gün Temel Dersler (100 saat) : Özel Güvenlik Hukuku, Etkili İletişim, Güvenlik Tedbirleri, Yangın Bilgisi, Kalabalık Yönetimi, Kişi Koruma, Genel Kollukla İlişkiler, Uyuşturucu Madde Bilgisi, Temel İlk Yardım, Güvenlik Sistem ve Cihazları gibi temel dersleri, görsel olarak slayt ve videolu eğitim desteği ile görürsünüz.

2,5 gün Silah Eğitimi Dersleri (20 saat) : Silah eğitimi derslerinde ise 2 gün teorik ve görsel olarak eğitiminizi alırsınız. Yarım gün ise poligonda gerçek atış yaparak eğitiminiz tamamlanır.

Silahlı Özel Güvenlik Yenileme Eğitimi; daha önce silahlı özel güvenlik sertifikası almış veya silahlı özel güvenlik kimlik kartı olan özel güvenliklerin, kimlik sürelerinin bitmesine en az 6 ay, en fazla 1 yıl kala başvurup alacağı 9 günlük toplamda 60 saat süren bir eğitimdir.

9 günlük eğitiminizde alacağınız dersler şu şekildedir;
7 gün Yenileme Dersleri (50 saat) : Özel Güvenlik Hukuku, Etkili İletişim, Güvenlik Tedbirleri, Yangın Bilgisi, Kalabalık Yönetimi, Kişi Koruma, Genel Kollukla İlişkiler, Uyuşturucu Madde Bilgisi, Temel İlk Yardım, Güvenlik Sistem ve Cihazları gibi yenileme dersleri, görsel olarak slayt ve videolu eğitim desteği ile görürsünüz.

2 gün Silah Eğitimi Dersleri (10 saat) : Silah eğitimi derslerinde ise 1. gün teorik ve görsel olarak eğitiminizi alırsınız. 2. gün ise poligonda gerçek atış yaparak eğitiminiz tamamlanır.